Motto

Každá síť je taková, jaký je její admin (nebo admini).

Navigace:   Úvod Rady - tipy - triky Vychytávky v Linuxu Přihlášení do Vmware 2.0.x na Slackware 11.0
Přihlášení do Vmware 2.0.x na Slackware 11.0 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marek Kočvara   
Úterý, 11 Listopad 2008 13:57

Rád používám virtualizaci. Je s ní legrace a lze s ní docílit opravdu kvaltních výsledků. Tedy ta legrace samozřejmě končí v momentě, když něco nefunguje. A to se mi stalo u Vmware 2.0.0, který jsem potřeboval oživit na serveru pod Slackware 11.0. Vlastně se jednalo o prkotinu, ale stejně mi trvalo nějakou chvíli než jsem ji vyřešil. Šlo o špatnou autentizaci při přihlašování. Vždycky to skončilo hláškou "Login failed due to a bad username or password". Hledal jsem, hledal a na nějakém tureckém webu o Slackware jsem našel odpověď. Stačilo doinstalovat jeden balíček.

Nuže, na serveru www.linuxpackages.net stáhněte balíček Linux-PAM. Nezáleží na tom, jestli Vmware už máte nainstalovaný nebo jej teprve instalovat budete. Balíček v konzole nainstalujte:

  • # installpkg linux-pam-*.tgz

Pokud nemáte nainstalovaný Vmware, nainstalujte jej. Po instalaci spusťte konfiguraci a nastavte vše podle potřeby. A nyní přichází to nejdůležitější, najděte soubor /etc/pam.d/vmware-authd a v něm zeditujte řádky do této podoby:

  • #%PAM-1.0
  • auth required /usr/lib/pam/pam_unix.so shadow nullok
  • account required /usr/lib/pam/pam_unix.so

Hotovo, možná neuškodí restart a pak se už můžete přihlásit do Vmwaru přes webový prohlížeč. Standardně to bude na adrese https://ip-vmware-serveru:8333/, uživatel (heslo bude jeho systémové) to bude ten, kterého jste zadali při konfiguraci Vmwaru.

 
Mendelovo gymnázium | Designed by webmaster | Powered by Joomla | Creative Commons Attribution