Nefunkční instalace pepperflashplugin-nonfree v Debian Jessie Tisk
Napsal uživatel Marek Kočvara   
Pondělí, 16 Květen 2016 12:54

Pokud vám přestala fungovat instalace pepperflashplugin-nonfree v Debian Jessie, můžete si přehrávač vytáhnout přímo z balíčku google-chrome-stable. Od verze 49 už není podporovaná architektura i386, takže je docela problém dotyčný balíček sehnat a stáhnout. Obě verze i386 a amd64 jsou k dispozici zde:

Nebo můžete použít tyto balíčky:

Balíček deb prozatím můžete stáhnout, pak se k němu vrátíte. Celý postup bude vyžadovat rootovská práva, proto nejlépe bude pustit si konzolu a v ní přes sudo mc.

Balíček pepperflashplugin-nonfree

Nejdříve si připravíte potřebné adresáře a pak je potřeba sdělit Chromiu, kde potřebný plugin najde. Stáhněte si proto deb balíček pepperflashplugin-nonfree (klidně i pro jinou architekturu, než máte) odsud:

Balíček otevřte a najděte v něm konfigurační soubor /etc/chromium.d/pepperflashplugin-nonfree, ten musíte nakopírovat do adresáře /etc/chromium.d. Pak v balíčku najděte adresář /usr/lib/pepperflashplugin-nonfree a ten celý zkopírujte do adresáře /usr/lib.

Balíček google-chrome-stable

Teď se vraťte ke staženému balíčku google-chrome-stable, ten otevřte a vyhledejte soubor /opt/google/chrome/PepperFlash/libpepflashplayer.so,  nakopírujte jej do adresáře /usr/lib/pepperflashplugin-nonfree. Od dalšího spuštění Chromia bude flash plugin fungovat normálně. Dodatek, flash plugin pro Chromium používá i Opera, zprovoznění tedy bude úplně stejné.